بست گریتینگ - گریتینگ ساز

ساخت و تولید گریتینگ با کیفیت بالا

بست گریتینگ به منظور ثابت نمودن گریتینگ کامپوزیتی بر روی سازه در اندازه و شکل های مختلف مورد استفاده قرار می گیرد. جنس بست های گریتینگ کامپوزیتی از فولاد ضد زنگ می باشد. اجزای تشکیل دهنده بست گریتینگ کامپوزیتی شامل بدنه، پیچ، مهره و واشر می باشد.

جهت تثبیت گریتینگ در محل نصب ، به علت اینکه بتوان گریتینگ را در هنگام نیاز از محل خود بیرون آورد آن را جوش نمی دهند ، بلکه با استفاده از کلمپ یا بست گریتینگ ثابت می کنند.

برای هر عدد گریتینگ معمولا چهار عدد کلمپ یا بست گریتینگ کافی است.

کلمپ یا بست گریتینگ را نیز پس از تولید ، گالوانیزه گرم و یا سرد می کنند.

گریتینگها به روشهای متفاوتی نصب میشوند.  در روش جوشی گریتینگها  به تکیه گاه جوش داده میشوند .بدین ترتیب که انتهای تسمه های باربر به طول ۲۰ و ارتفاع ۵ میلیمتر به سازه جوش شده و قطعه کاملا ثابت می گردد. مطابق با صفحه 16 از استاندارد MBG53 توجه به این نکته ضروری است که در این روش پس از جوشکاری به دلیل آسیب دیدن گالوانیزه بر اثر جوشکاری، عملیات تعمیر پوشش انجام می گردد.بهترین روش برای نصب گریتینگ استفاده از کلمپ گریتینگ یا همان بست گریتینگ می باشد. استفاده از کلمپ وبست گریتینگ از مزایای برخوردار است. سهولت در نصب، جدا سازی گریتینگ از سازه  در هر زمان، وقیمت مناسب از جمله مزایای کلمپ وبست گریتینگ می باشد.

 

 

 

بست نوع M                                   بست نوعL                     بست نوعC