گریتینگ دام

در دامداری های صنعتی به دلیل وجود فضولات دام و طیور، احتمال بیماری های پوستی و آسیب به سم حیوانات و پاس طیور وجود دارد که برای رعایت بهداشت محیط اطراف دام و طیور از گریتینگ کامپوزیتی و پلاستیکی به سبب مقاومت در برابر مواد شیمیایی (فضولات دام و طیور)  به عنوان کف پوش زیر پای دام و طیور استفاده می شود. با وجود چشمه های گریتینگ کامپوزیتی و پلاستیکی، فضولات به قسمت پایین گریتینگ هدایت می شوند و از تجمع آن در اطراف دام و طیور جلوگیری می شود.

گریتینگ پلاستیکی دام و طیور(سبک):

در دامداری های صنعتی پرورش گوسفند و بز و طیور(مرغ، بلدرچین و...) از گریتینگ های پلاستیکی استفاده می شود. جنس این گریتینگ های پلاستیکی از جنس پلی پروپیلن (pp)  و دارای تحمل بار متمرکز 300  کیلوگرم  و بار گسترده 2 تن می باشد.جهت نصب گریتینگ های پلاستیکی دام و طیور ابتدا باید منطقه مورد نظر ساپورت گذاری شود و سپس گریتینگ ها بر روی آنها قرار بگیرند. ابعاد هر پنل گریتینگ پلاستیکی دام و طیور 50*60  سانتیمتر می باشد.
 

   

 

 

گریتینگ کامپوزیتی دام و طیور(سنگین):

در دامداری های صنعتی پرورش گاو، شتر، اسب و طیور(شترمرغ و...) از گریتینگ های پلاستیکی استفاده می شود. سطح محلی که دام ها( گاو) استراحت می کنند با مواد مختلفی می پوشانند که در اینجا به مواد بستر تعبیر می شود. مواد بستر و مديريت آن با راحتي دام، سلامتي گاو و توليد شير در ارتباط مي‌باشد. بسترها به دو نوع آلی و غیر آلی تقسیم بندی می شوند که در نوع آلی از کاه، کلش، خاک اره و کود خشک استفاده می شود که عمده ‌ترين عيب اين نوع بسترها رشد سريع باكتريها به ويژه باكتريهاي محيطي که سبب ورم پستان بعد از افزايش رطوبت آنها و آلوده شدن سم و شیوع بیماری گندیدگی سم به دليل تماس با آب يا ادرار و فضولات دام مي شود. به عبارت ديگر وجود رطوبت كه يكي از شرايط رشد ميكروبها مي‌باشد باعث افزايش سريع باكتريها در مدت 24 ساعت مي‌گردد.

برای حل این مشکل در دامداری های صنعتی از گریتینگ کامپوزیتی به سبب مقاومت در برابر مواد شیمیایی (فضولات دام) و رطوبت  به عنوان کف پوش زیر پای دام استفاده می شود. با وجود چشمه های گریتینگ کامپوزیتی، فضولات دام به قسمت پایین گریتینگ هدایت می شوند و از تجمع آن در اطراف دام جلوگیری می شود.